Październik okazał się miesiącem bogatym w ofertę kulturalną. Już 2 października 2014 r. dzieci z klas I – III wyjechały do Łomży na spektakl teatralny „Szewczyk Dratewka”. Wyjazd okazał się bardzo udany, a dzieci doskonale wczuwały się w role bohatera przedstawienia.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było przedstawienie pt. „Diabełek przepędza lenia” w dniu 21 października, które zaprezentowały aktorki z Suwałk. Sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w mieszkanie głównego bohatera, który z leniucha i bałaganiarza zamienił się w osobę wesołą i aktywną. Poskutkowały czary, śpiew dzieci i wspólne tańce. Dzieci były nie tylko biernymi odbiorcami przedstawienia, ale mogły wspólnie uczestniczyć w jego tworzeniu.

 

Następnego dnia, czyli 22 października, sala gimnastyczna zamieniła się w   salę kinową. Dzieci z klas III – VI obejrzały film „RIO 2”, a zaraz po nich najmłodsi zobaczyli bajkę „Dzwoneczek – tajemnica piratów”.

 

Po takiej dawce wydarzeń kulturalnych, wiemy, że szkoła to nie tylko nauka z książek i ślęczenie nad zeszytami, ale miejsce przeżywania przygód razem z bohaterami filmów i przedstawień teatralnych. 

W dniu 29 października 2014 roku uczniowie klas IV i V pojechali do Łomży do kina na film "Pinokio". Jest to lektura szkolna, a więc obejrzenie filmu może zachęcić do przeczytania  książki.

         

Na zaproszenie harcerzy z 7 Drużyny Harcerskiej im. Kacpra Wielocha z Miastkowa, uczniowie naszej szkoły z różnych klas, w dniach 18 -19 października 2014 r. wzięli udział w biwaku jesiennym w Siwikach z nocowaniem w Miastkowie.

W sobotę przed południem przyjechał po nas autobus, który zabrał nas do Siwik. Tam już czekali na nas prowadzący zajęcia: p. Wojtek, p. Paulina i p. Karol. Tego dnia, mimo słońca, było dosyć chłodno, więc od samego początku paliło się ognisko, a w termosach czekała przygotowana gorąca herbata.

Po przedstawieniu programu ruszyliśmy do pierwszego stanowiska, czyli parku linowego. Krzysiu z klasy IV b, jako doświadczony w tego typu zajęciach był naszym modelem, jak należy ubrać się w uprząż i zabezpieczenia oraz jak pokonać wszystkie atrakcje parku linowego. Ruszyliśmy więc do zajęć: dla bardziej odważnych – dłuższa trasa zakończona zjazdem linowym, a dla mniej doświadczonych – trasa krótsza. Atrakcją dla oczekujących na swoją kolejkę był plac zabaw, a na nim ścianka wspinaczkowa, trampolina, ślizgawka i zjazd na rolce. Starsi woleli po zajęciach na linach pograć w piłkę.

Czytaj więcej: Jesienny biwak w Siwikach

W dniu 17 października 2014 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli dzieci z „Zerówki” pojechały na wycieczkę do Łomży.

W pierwszej kolejności dzieci zwiedziły Galerię Sztuki Współczesnej i zobaczyły wystawę Edyta Wittchen-Strumiłło „Wdzięczne lilie, dumne lotosy”

Oprowadzająca po wystawie pani zwróciła uwagę na kolory i kształty prezentowany zdjęć oraz podobieństwa do znanych dzieciom kwiatom. 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Wycieczka najmłodszych do Łomży i Drozdowa
   
© SP im. A.Chętnika w Nowogrodzie